Fotoprojekts. Ar depresiju sirgstošu cilvēku dubultā dzīve.

0

Kādreiz Liza Oberte ik dienas piecēlās, apģērbās, devās uz darbu un uzvedās tā, it kā viss būtu kārtībā. Tomēr vienā brīdī viņa atskārta, ka atrodas pilnīgā depresijas varā – bezcerīgi nomākta un nobijusies. Diagnoze depresija viņai tika noteikta, kad sievietei bija nedaudz vairāk kā 20 gadi, un Oberte stāsta, ka izmēģinājusi gan terapiju, gan medikamentus, bet pirms aptuveni pieciem gadiem psihiatrs viņai diagnosticēja bipolāros traucējumus II, kas nozīmēja, ka viņai vajadzēja sākt lieto vēl citus medikamentus garastāvokļa maiņas kontrolēšanai, raksta businessinsider.com.

Tāpat Oberte vairākas reizes medikamentus pārdozējusi. “Tāda ir dzīve, ja slimo ar bipolāriem traucējumiem,” viņa stāsta, piebilstot, ka lielākoties tomēr atradusies “labajā” pusē.

Oberte sajutusi, ka duālā dzīve, kāda viņai bijusi, nav nekas unikāls un līdzīgus pārdzīvojumus izjūt arī citi, kas cieš no mentālām kaitēm un kam nākas “maskēt savus simptomus un izlikties, lai varētu dzīvot ārpasaulē.”

2013. gadā viņa nolēma izveidot fotogrāfiju sēriju, attēlojot to, ar kādu realitāti šādiem cilvēkiem nākas saskarties – kā viņi “uzliek drosmīgo seju” un parādās citiem, kā arī to, kā patiešām jūtas.

Šeit Tu vari apskatīt foto projektu:

http://www.delfi.lv/rutks/pieredze/foto-ar-depresiju-sirgstosu-cilveku-dubulta-dzive.d?id=45414052

 

Iesaki.